start/ galeria/ kontakt

Negev

Zespół Negev tworzy trio:
    Agnieszka Bielanik-Witomska -śpiew
    Bartłomiej Balcerzak - skrzypce
    Katarzyna Kupiec - gitara

   Zespół istnieje od października 2008 r. W jego repertuarze znajdują się tradycyjne żydowskie pieśni i utwory instrumentalne, jak również pieśni nawiązujące do tradycji i kultury żydowskiej.
   Pierwsze koncerty zespołu miały miejsce w restauracji "Kolonialna" w Gliwicach podczas Wieczorów Kultury Żydowskiej. Kolejne odbyły się na zaproszenia: Domu Kultury w Górkach Wielkich k/Brennej, w Centrum Kultury w Knurowie, kilkakrotnie w Klubie Muzycznym "Angles" w Ustroniu, na Dniach Kultury Żydowskiej wCieszynie, w Centrum Edukacji im. bł. Jana Pawła II w Gliwicach, w gliwickim Zborze Zielonoświątkowym z okazji Święta Tu B`szewat na zaproszenie p. Andrzeja Hławiczki. 
   W 2012 roku Negev koncertował również w Gliwicach i w Katowicach na zaproszenie Gminy Wyznaniowej Żydowskiej z okazji Święta Chanuka (m.in. w Klubie MARCHOŁT) oraz z okazji Święta Purim.
   W maju 2013 roku po raz kolejny zespół wystąpił przed gliwicką publicznością w Willi CARO, a w czasie NOCY MUZEÓW w Archiwum Państwowym w Katowicach i w Muzeum SATURN w Czeladzi. 23 listopada 2013 r. Negev  ponownie zagościł do klubu Sztukateria w Knurowie,
  Punktem zwrotnym w działalności artystycznej zespołu NEGEV okazał się koncert w gliwickim Teatrze Victoria 5 lipca 2014r. Kolejne koncerty Negev:
2014 r.
- 11 październik - Dni Kultury Żydowskiej w Cieszynie
- 28 październik - koncert w Muzeum SATURN w Czeladzi
- 21 listopad - Wieczór Muzyki Żydowskiej w Zawadach k/Częstochowy
- 20 grudzień - Bal Chanukowy  warszawskiego TSKŻ 
2015 r.
- 16 maja - Wieczór z Muzyką Żydowską w CKS MROWISKO w Gliwicach
- 21 czerwiec - MUZEUM NA KÓŁKACH w Czeladzi
- 5 lipiec - IV Letni Gościniec Artystyczny we Włochach (Warszawa)
- 2 sierpień - XXV Muzyczne Dialogi nad Bugiem
- 11 październik - 20-LECIE szkół ETE w Gliwicach
2016 r.
- 17 kwietnia - Koncert "CYMES" w CKS Mrowisko w Gliwicach
- 9 lipca - Koncert "CYMES" w Starych Babicach k/W-wy

 
Koncerty zespołu Negev to duża dawka pozytywnej energii. W trakcie koncertu zespół prowadzi swoisty dialog z widownią, którą daję się porwać we wspólny śpiew, a nawet taniec. Niektóre wykonania mają wyraźny rys piosenki aktorskiej.